Останнім часом багато городників жаліються на те, що їхні помідори погано дозрівають. Їхня верхівка, майже до половини плода залишається незабарвленою, білуватою, коркоподібною, твердою. А м’якоть утворюється також білувата із безліччю прожилок. Описане явище особливо почастішало в останні роки у зв’язку зі стійкою жаркою погодою, котра в окремих регіонах тримається по кілька місяців. Тому далі мова піде про захист томатів від перегріву.
Причини перегріву томатів
У результаті впливу прямих сонячних променів, а також підвищення температури повітря і перегріву помідорів на їх поверхні залишаються розпливчасті жовтуваті, жовтувато-зелені й оранжеві ділянки. Тканини плода в цих місцях твердішають. А в м’якоті з’являються незабарвлені ділянки, часто із твердими прожилками. Іноді при цьому навіть висихають окремі ділянки тканини листя і пагона. Опіки можуть бути як у високорослих так і низькорослих томатів, якщо вони посаджені рідко. Правда, низькорослі сорти, як правило, дещо більш стійкі, особливо з тугою шкірою плодів.
Причино перегріву також може бути недостатня облиствленість рослин при їх надмірному пасинкуванні. Тому потрібно створити додатковий захист томатів, за рахунок їх прикриття власним листям. Густе листя рятує помідори від опіків, а землю — від перегрівання і пересихання. Сонячний і тепловий опік, який порушує процес дозрівання плодів, можливий як в умовах відкритого, так і закритого ґрунту. При вирощуванні в умовах захищеного ґрунту скло теплиць вкривають сумішшю, що запобігає нагріванню рослин прямими сонячними променями (можна побілити крейдою), підтримують температуру повітря на рівні не вище 26°C та достатню вологість повітря. Але не обприскують рослини в середині дня.
Захист томатів від перегріву
Коли дошкуляє літня спека, то захистити помідори від сонячних променів у відкритому ґрунті можна, повісивши біля томатних кущів снопики пухкої соломи або суху траву. Також можна спорудити над томатами дах із маскувальної сітки для притінення або накинути на них агроволокно, котре запобігає не тільки перегріву рослин, але й нашестю таких шкідників, як цикадка, яка переносить небезпечне захворювання — стовбур, і колорадський жук.
Деякі досвідчені городники завбачливо висаджують уздовж рядів томатів соняшник, сорго або кукурудзу, котрі створюють частковий захист томатів від сонячного проміння. Також проводять мульчування:
- перегноєм;
- компостом;
- листям;
- торфом;
- соломою;
- виполотими бур’янами.
Це зменшує перегрівання ґрунту. Перед мульчуванням ґрунт необхідно добре полити та спушити.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.