Друзі, публікую для вас декілька рекомендацій щодо вирощування цвітної капусти на насіння. Якщо у когось із вас є власний досвід в цьому напрямку городництва, то прошу поділитись своїми надбаннями в коментарях до цього допису.

Вирощування цвітної капусти, вирощування цвітної капусти з насіння, технологія вирощування цвітної капусти, ранні сорти цвітної капусти, цвітну капусту підгодовують, цвітну капусту на насіння

Вирощування цвітної капусти на насіння

Цвітну капусту на насіння вирощують розсадою. Для отримання повноцінного посадкового матеріалу необхідні:

  • хороша підгодівля рослини;
  • полив;
  • достатня кількість світла.

Ранні сорти цвітної капусти дають насіння через 170-210 днів після посіву, а пізні сорти — через 270-300 днів після посіву. Після появи сходів і пікірування проводять підживлення фосфорними добривами, а після появи 2-3 справжніх листків цвітну капусту підгодовують азотно-калійними добривами.

Вирощуємо цвітну капусту на насіння

Для повного визрівання насіння потрібно висаджувати розсаду в захищений ґрунт у віці 60 днів з розрахунку: 1 рослина на ділянку 70х30 см.

Коли капуста досягне фази зрілості головки, найкращу і здорову рослину залишають на насіння. Проводять підживлення мінеральними добривами, підгортають і приблизно у другій половині червня середину голівки вирізають. Місце зрізу засипають товченим деревним вугіллям. Приблизно через 2 тижні починається цвітіння, яке триває 30-40 днів.

Для хорошого запилення та отримання великої кількості повноцінного насіння капусту потрібно поливати і на початку масового цвітіння востаннє підгодувати. Як підживлення використовують суперфосфат з розрахунку 100 г на 10 л води, хлористий калій — 30-40 г на 10 л води та борну кислоту — 5 г на 10 л води. Наприкінці цвітіння верхівки насіннєвих стебел прищіпують, рослину добре поливають, насіннєві кущі підв’язують до кілочків.

Коли насіння починає дозрівати, полив припиняють, частину коріння навколо куща обрізають, а рослину накривають плівкою. Збирають насіннєві стебла в міру дозрівання. Щоб насіння не висипалося, перед тим як зрізати рослину, його обтрушують в будь-яку ємність або підстилають плівку або папір під кущ.

Зрізані насіннєві рослини пов’язують у пучки і підвішують для просушування. Насіння буде сипатися, тому потрібно підстилати плівку чи папір. Відокремлювати насіння можна після 15-20 днів просушування. Його просіюють та зберігають у закритих скляних банках.

Також вирощування цвітної капусти на насіння можна робити і у відкритому ґрунті. Для цього спочатку вирощують розсаду в домашніх умовах. За такого способу розсаду потрібно гартувати на свіжому повітрі, поступово знижуючи температуру. Висаджують розсаду на насіння через 60 днів після посіву з розрахунку 3 рослини на 1 м³. Подальші дії такі ж, як і при вирощуванні насіннєвих рослин у захищеному ґрунті.

Поділитись: