Як ви вже здогадалися із заголовку, мова піде про вирощування брукви в домашніх умовах на власному городі. У статті описані основні моменти щодо культивації цієї культури і без зайвих слів.

Вирощування брукви, про брукву, коренеплоди брукви

Про брукву

Бруква з’явилася в результаті схрещування листової капусти та ріпи. Її батьківщина — Середземномор’я, а в епоху середньовіччя вона широко поширилася в Західній Європі, де стала дуже популярною овочевою рослиною. В Україну бруква потрапила дуже пізно, на початку ХХ століття, і одразу почала використовуватися як харчова та кормова рослина.

У брукві міститься велика кількість вітаміну С, мінеральних солей, близько 9% цукру. Сік і коренеплоди використовуються як ранозагоювальний, протиопіковий, сечогінний і відхаркувальний засіб.

Вирощування брукви

Брукву вирощують як пожнивну або повторну культуру. При вирощуванні в якості основної культури коренеплоди виходять занадто великими, грубими, рослини розквітають.

Бруква добре росте на супіщаних та суглинистих нейтральних або слабокислих ґрунтах. Вона вимоглива до вологи, особливо в період утворення коренеплодів.

Бруква не переносить високих температур повітря та ґрунту. Висівають її насінням з нормою посіву 15–20 г насіння на 100 м². Якщо брукву вирощують для літнього споживання, її сіють за схемою: 15–18 см — відстань між рослинами в рядах, 45 см — відстань між рядами. Щоб отримати максимально великі коренеплоди, відстань у рядках роблять 30 см між рослинами, а міжряддя — 50–60 см.

Насіння брукви проростає при температурі +2…-+3°С, найкраща температура для росту та розвитку +15…+18°С. Бруква — морозостійка культура, її сходи здатні витримати заморозки до -3°С, дорослі рослини легко переносять зниження температури до -5°С.

Для отримання високого врожаю під час усього періоду вирощування брукви рослину потрібно регулярно і рясно поливати. Адже на 1 частину ваги коренеплоду бруква споживає 60 частин води.

В іншому система догляду за бруквою така сама, як і за ріпою.

Для отримання насіння коренеплоди брукви, отримані в перший рік, висаджують у ґрунт. Вони утворюють квітконос, цвітуть і дають насіння.

Вегетаційний період брукви становить 110–130 днів. Після збирання коренеплоди підсушують, зберігають у сухому прохолодному місці. Не можна закладати на зберігання підморожені коренеплоди, оскільки вони псуються, загнивають. З 1 м2 можна отримати 4–5 кг брукви.

Рекомендовані сорти:

  1. Червоносільська.
  2. Шведська.

Тепер ви знаєте все стосовно вирощування брукви. Гарного вам врожаю!

Поділитись: