Спрощено серіал — це твір кінематографічного мистецтва, який показують по телевізору. Складається з певної кількості серій. Їх буває і кілька сотень, але частіше кілька десятків. Залежить від популярності сюжету. Бувають фільми документального змісту і художнього. До впровадження цих фільмів в масову культуру суспільства, існували багатосерійні фільми, призначені для демонстрації в кінотеатрах. Але спочатку були радіосеріали, які слухали по радіо.
Телесеріал
Це особливий формат фільму. Його створено для показу по телевізійним каналам кілька разів, частіше два рази на добу. Має певний інтервал показу — ранковий показ і вечірній показ. Телесеріали розраховані для залучення найбільшої аудиторії глядачів. До того ж додається характерна їхня особливість — спочатку глядач не може передбачити чим це кіно може закінчитися. Він може тільки робити припущення. А потім, під час перегляду, може перевірити правильність своєї версії. Тому дана особливість — невідома кінцівка фільму — прекрасно утримує і приваблює глядачів. В такому випадку, людина частіше переглядає той телеканал, на якому йдуть його улюблені багатосерійні фільми. Канал стає популярним. Є можливість показувати рекламні блоки та новини.
Мильні опери
Ми вже знаємо, що серіал — це загальна назва фільму, який має кілька десятків і більше серій. Але існує жанровий їх поділ. Фільми, сценарії яких створюються під час зйомок, і кількість серій спочатку невідома, називають «мильними операми». Демонструють по телебаченню 4-5 разів на тиждень, вранці і ввечері. Для перегляду визначені будні дні.
Мелодрама або теленовела
Багатьом знайоме слово — мелодрама. У телевізійному форматі вона звучить як теленовела. Це теж телесеріал. В основі сюжету історія кохання, частіше спочатку нещасна. Додаються елементи детективу і драми. Але в підсумку щаслива кінцівка. Серій в теленовели багато — 200–300 серій. Показ здійснюється в робочі дні. Сюжет відомий заздалегідь — чітка логічна кінцівка.
Класичний серіал
Якщо кіно має чіткий сюжет, знімається за заздалегідь написаним сценарієм, тоді це буде класичний серіал. Він складається з декілька блоків. У кожному з блоків по кілька десятків серій. Блоки ще називають сезонами. Показують одну серію або 1-2 рази на певний день тижня, або тільки у вихідні. На каналах остання умова практично не дотримується. Сезонні фільми такого ґатунку показують, втім, як і звичайні багатосерійні.
Ситком
У класичному сюжеті виділяють підвид — ситком. Вважається популярним комедійним жанром. Хоча ситкоми порівняно недавно стали показувати по телебаченню.
Ситком — це комедія, яка побудована на різних ситуаціях. Тобто — це ситуаційна комедія. Сюжет крутиться навколо головних героїв і в постійному місці дії. Появу їх відносять до 20-х років 20 століття. Спочатку звучав по радіо, а потів вже перекочував на телебачення. Батьківщиною вважається США.
За 70 років все того ж минулого століття жанр ситкому зміцнів, став популярний. Його показували по телевізійним каналам. Став широко розповсюджуватися. Серія ситкому, як правило, розрахована на півгодини показу, але є і виключення із правила. Сюди входить реклама і титри. Часто під час перегляду можна почути характерний сміх, як відповідну реакцію на смішну подію або жарт, сказаний за сюжетом. Даний факт свідчить про те, що серія знімалася в студії при безпосередній участі публіки-глядачів. Але для останніх ситкомів відзначається відсутність закадрового сміху. Відомі ситкоми — «Татусеві дочки», «Інтерни», «Клініка», «Слуга народу», «Свати» та інші комедійні серіали.
Міні-серіали та багатосерійні фільми
Фільми, в залежності від кількості серій, називають ще багатосерійними або міні-серіалами. Для фільму характерний чіткий, заздалегідь прописаний сюжет. Створюється багатосерійний фільм найчастіше за мотивами будь-якого літературного твору. До зйомок приступають за заздалегідь створеним сценарієм. Для даної підгрупи частіше буває виділення фільмів, у яких висока художня цінність. Багато фільмів глядачі з радістю і задоволенням переглядають декілька разів. Міні-серіали — це як явище певної епохи, певного часу.
Серйозне зауваження. Наведена вище класифікація все-таки носить умовний характер, тому що для одного і того ж серіалу характерно переплетення кількох жанрів.
Дорама — японські серіали
І на завершення багатосерійний фільм — дорама або драма. Це японські багатосерійні фільми. В Японії вони популярні. Їм відводять основний ефірний час. Рейтинг дуже високий. Характерно створення дорам в різних жанрах. Тривають сезон — три місяці. Створюють подібні фільми — дорами — китайці, японці, тайванці.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.