Рання капуста — холодостійка культура. Розсада ранньої капусти може витримати невеликі весняні заморозки.
Розсада ранньої капусти
Щоб отримати урожай ранніх сортів капусти у кінці травня, необхідно сіяти на розсаду в кінці лютого — на початку березня. Отже, технологія цього процесу така.
Обробка насіння
Якщо насіння не протруєне, але має хорошу схожість (85% і вище), то його знезаражують, помістивши у воду, нагріту до +48-50 градусів на 20 хвилин. Потім відразу опускають на 2-3 хвилини в холодну воду. Далі підсушують до сипучості.
Також інфекцію на насінні капусти можна знищити, витримавши його протягом 1 години в соку часнику, розведеному водою у співвідношенні 1:3 або в меззі часнику (25 г мезги на 100 мл води). У цьому випадку оброблене насіння промивають у холодній воді і підсушують.
Для прискорення проростання насіння замочують, витримуючи в теплій (+25-35 градусів) воді протягом 1 години. Потім підсушують 4-6 годин (виконують операції двічі).
Ефективним є замочування в розчинах мікроелементів. Краще брати готові розчини, позаяк дуже важко зважити десяті і соті частини грама.
Підготовка ґрунту
Посіяна розсада ранньої капусти швидко порадує появою дружніх сіянців у якісній ґрунтосуміші. Тому ґрунт для розсади ранньої капусти повинен бути пухким, поживним, з кислотністю, близькою до нейтральної. Можна використовувати такі ґрунтосуміші (у відсотковому співвідношенні):
- Дернова або городня земля і гнойовий перегній у пропорції 40+60.
- Дернова земля, гнойовий перегній, торф у співвідношенні 40+40+20.
- Дернова земля, низинний торф у співвідношенні 50+50.
- Дернова земля, гнойовий перегній, пісок або тирса у співвідношенні 30+60+10.
На відро суміші доцільно додати 2 склянки деревної золи або 1 склянку вапна-пушонки з мінеральними добривами (18-20 г аміачної селітри, 20-25 г суперфосфату, 6-8 г хлористого калію). Приготовану землю насипають шаром товщиною 15-20 см при вирощуванні розсади в ящиках або 5-7 см — у поживних горщиках.
Глибина загортання насіння на легких ґрунтах повинна бути не більше 2 см, на важких — 1 см. Насіння прикривають землею, мульчують торфом або просіяним крупним піском, щоб не утворилася кірка, добре поливають водою кімнатної температури.
Температурний режим
Ящик накривають склом і тримають при температурі +20-25 градусів. Якщо земля до появи сходів підсохла, то зрошення повторюють.
Сіянці з’являються на п’ятий-сьомий день після посіву насіння ранньої капусти. Як тільки в ящиках і горщиках з’являться сім’ядольні листки, необхідно на 2-3 дні знизити температуру до +6-8 градусів або поставити тару з розсадою на освітлене місце і підтримувати температуру вдень +12-16 градусів, а вночі +6-10. Поливають сіянці в цей час розчином марганцевокислого калію (3-5 г на 1 л води) кімнатної температури.
Підживлення
Як тільки рослини прижилися і рушили в ріст, їх можна підживити коров’яком (1:5) з додаванням суперфосфату (3 г/л), або пташиним послідом (1:15).
Друге підживлення можна провести через 10-15 днів після першого. Для цього використовують коров’як (1:5) з додаванням 6 г/л суперфосфату або пташиного посліду (1:10).
А ще можна взяти і такий склад:
- аміачна селітра (3-4 г);
- суперфосфат (4 г);
- хлористий калій (2 г);
- 1 л води.
За необхідності розсада ранньої капусти підживлюється втретє.
Загартування
У теплі, без морозу дні розсаду можна виставляти на засклену веранду або балкон, а на ніч заносити назад.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.