Максимум зручності і комфорту відчуваєш якщо є стаціонарний мангал в альтанці на своїй ділянці. Отже, не буду довго тягти кота за хвоста, читайте і на вус мотайте.

Мангал в альтанці, будуємо мангал, облаштування мангалу

Будуємо мангал в альтанці

Для будівництва такого різновиду печі треба врахувати наступне:

  • потрібна закладка монолітного фундаменту;
  • конструкції альтанки поблизу мангала повинні бути вогнестійкими, в даному випадку довелося виключити кольоровий полікарбонат для влаштування покрівлі;
  • слід передбачити витяжний зонд;
  • для кладки мангала необхідна шамотна (вогнетривка) і керамічна цегла.
  • при розташуванні мангала повинно враховуватися нагрівання елементів;
  • можливість швидкого чищення від вугілля та попелу.

Після закладки монолітного фундаменту, який буде мати форму в залежності від проектованого вами мангала та інших елементів конструкції, приступаємо до облаштування надземної частини будівлі. Тут я запропонував би зробити знизу кладку для жаровні мангала із силікатної або керамічної цегли на вибір.

Конструкція підстілля мангала викладається у вигляді літери «П», потім стовпи опор перекриваються залізними або залізобетонними конструкціями (підвіконнями, перемичками або плитами). Під мангалом виходить практичне місце для укладання дров.

Бетон від впливу високих температур ізолюється прокладкою стяжки з розчину на основі піску, цементу і глини. Для кладки жаровні мангала буде потрібно глиняний розчин певного складу, який має хорошу пластичність, середню жирність. Склад такого розчину досить поширений, його використовують для пічної кладки.

Кладка мангала проводиться в півцеглини, навколо якої, крім фронтальної частини, покладений ще ряд цегли. Зміщенням цегли на задній частині жаровні мангала для установки шампурів потрібно забезпечити виступ не менше 50-70 міліметрів.

При нагріванні мангал в альтанці прекрасно зберігає температуру завдяки нагріванню цегли, яка довго остигає. Піч викладається на задану висоту приблизно в зріст людини, зверху якої надівається витяжний зонд з простого або оцинкованого заліза.

З бічних або задньої сторони мангала на рівні дна слід зробити віконце з дверцятами, яке має невеликий отвір для збору вугілля, і щоб воно служило в якості піддувала.

На дно жаровні бажано покласти дрібну решітку з ніжками на висоті 50 мм, тоді дрібний попіл буде провалюватися вниз, а горіння через приплив повітря буде відбуватися більш ефективніше.

Рівень цегляної кладки для установки шампурів на мангал робиться «по руці».

Облаштування мангалу в альтанці

Для розігріву і приготування їжі, отримання окропу на мангал можна встановити знімну решітку, в даному випадку підійде сітка від звичайної духовки газової плити.

Для приготування їжі на рожні, можна запропонувати наступну конструкцію: висвердлити стінку печі з торця; закріпити зовні печі електромотор з редуктором або кроковим двигуном. Для цього підійде двигун від склоочисників вітчизняних автомобілів, на вал якого слід надіти трубку з нержавіючої сталі, заточену з одного боку. На заточений кінець рожна краще виготовити два обмежувача з нержавіючої сталі у вигляді вилки, один з яких буде нерухомий, а другий кріпитися гвинтом з баранчиком під розмір насаджуваного шматка.

Мангал в альтанці зазначеної конструкції, незважаючи на простоту, на практиці показав прекрасний результат в приготуванні їжі, при смаженні шашлику і курки на рожні, кип’ятінні чаю з димком.

Поділитись: