Клей-олівець постійно використовують в офісах, у школі, для домашньої творчості. Його вибирають за зручність, компактність та акуратність. Такий клей має свої переваги, однак він не здатний допомогти в усіх ситуаціях без винятку. Розглянемо його сильні та слабкі сторони, а також порівняємо клей-олівець з іншими видами клею.

Клей-олівець

Переваги та недоліки клею-олівця

Щоб об’єктивно оцінити, чи варто вибирати клей-олівець для своїх робочих справ або творчих завдань, потрібно розуміти його переваги:

  • акуратність у використанні — клей-олівець наноситься рівномірно, не розтікається, не залишає плям і крапель;
  • зручний формат — компактна форма олівця зручна для дитячих рук, шкільного пеналу та офісного столу;
  • швидке висихання — клей-олівець висихає швидше, ніж рідкий, тому склеєні аркуші не розповзаються;
  • нетоксичність — більшість сучасних видів клею у формі олівця виготовляють на водній основі, вони безпечні для дітей;
  • відсутність різкого запаху — на відміну від деяких рідких клеїв, клей-олівець не має різкого та неприємного запаху.

Ще одна важлива перевага — доступна вартість. Якщо проглянути ціни на клей оліець тут, стає зрозуміло, що клей-олівець коштує зовсім недорого, тож можна придбати маленький варіант і випробувати його для своїх завдань.

Один із недоліків клею-олівця — обмежений термін склеювання: з часом склеєні поверхні можуть розклеїтись, особливо якщо на них потрапить волога. Також його не варто використовувати для склеювання важких і щільних матеріалів: картону, тканини, дерева, пластику. Клей-олівець потрібно щільно закривати, оскільки він може пересохнути та стати непридатним до використання.

Порівняння клею-олівця з іншими видами клею

Клей-олівець найкраще використовувати для приклеювання паперу до паперу, наприклад при створенні аплікації або для додавання важливих матеріалів у конспект. Також він підходить для роботи з тонким картоном. Клей-олівець — зручний варіант для школярів, студентів і офісних працівників.

Якщо потрібно клеїти картон, тканину, дерево, пластик, краще вибрати рідкий клей. Він стане у пригоді і при склеюванні дрібних і тонких деталей, приклеюванні до нерівних або об’ємних поверхонь, де незручно використовувати клей-олівець.

Коли потрібне справді міцне з’єднання, варто вибрати термоклей. Такий клей корисний при ремонті дрібних предметів удома, а також для декорування. У таких випадках клей-олівець точно не впорається із завданням.

Поділитись: