Нову ділянку буквально захопив в полон хвощ польовий. Гербіцидами обробляти нема бажання, та й пізно вже. Що можна зробити зараз в листопаді, аби навесні спокійно займатись садінням, а не боротися із цією всюдисущою — «сосонкою»?
Хвощ польовий або «сосонка»: находимо на нього управу
Хвощ польовий — багатолітня трав’яниста рослина, яка росте:
- берегами рік та озер;
- на безлісих пісках;
- на луках;
- не зріджених перелісках.
Іноді він як бур’ян росте на полях і городах у місцях з підвищеним умістом вологи.
Наявність хвоща зазвичай указує на кислу реакцію ґрунту. Тож, щоб позбутися цього бур’яну, потрібно вирівняти кислотний баланс ґрунту. Для цього восени потрібно внести у ґрунт гашене вапно або доломітове борошно, чи будь-який інший розкислювач ґрунту. До речі, зараз є спеціальні універсальні нейтралізатори кислотності ґрунту, наприклад, доломіте-імпекс — доломітове борошно з з додачею таких мікроелементів:
- міді — до 55 мг/кг;
- цинку — до 100 мг/кг;
- марганцю — до 70 мг/кг.
Звичайно, результат буде не зразу, але поступово хвощ покине ділянку.
Для боротьби з бур’янами, а також для дезінфекції ґрунту ділянку восени можна дуже густо засіяти озимим житом.
Жито добре пригнічує бур’яни
Жито здатне пригнічувати ріст і розвиток бур’янів за рахунок ефемерного типу власного розвитку. Тобто жито здатне дуже швидко відновлювати власну весняну вегетацію з таким же швидким подальшим формуванням надземної частини. За рахунок цього ця культура володіє великою конкурентною спроможністю по відношенню до бур’янів, та й взагалі, за допомогою озимого жита можна суттєво зменшити забур’яненість. Воно створює навколо себе середовище з високою конкуренцією, що сприяє зниженню рівня забур’яненості від 81 до 90%, а сама маса бур’янів зменшується десь у 5-7 разів. Тому хвощ польовий такі умови конкуренції не зможе витримати.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.