Настає благодатна літня пора, коли в нашому власному раціоні повинні переважати свіжі овочі. Їх зараз стає так багато, хоч греблю гати. Давайте скористаємося цим часом, цією дарованою самою природою можливістю, аби очистити, оздоровити наш організм, наситити його вітамінами і мікроелементами. Але це, як ви розумієте, дорогі друзі, можливо лише при правильному приготуванні і вживанні овочевої продукції.
Влітку свіжі овочі на столі
- Аби зберегти в овочах вітамін C, їх потрібно чистити і різати ножем із нержавіючої сталі і перед самим готуванням. Очищені й нарізані овочі та зелень не слід залишати надовго у воді. Усі овочі, крім буряків і зеленого горошку, варять у підсоленій воді.
- Не варіть свіжі овочі довго і не наливайте каструлю води із запасом «на кипіння».
- Пучка цукру, додана до овочів у процесі варіння, поліпшує їх смак.
- А тепер про те, як варити овочі для салату. Зварені для салатів овочі зберігайте в неочищеному вигляді. Очищення і нарізування їх слід провадити безпосередньо перед приготуванням салатів.
- Вода, в якій варились овочі, містить цінні поживні речовини. Свіжий відвар овочів використовують для приготування різних супів та соусів.
- При варінні моркву опускайте в кип’ячу воду — це значно прискорить час варіння і зменшить руйнування вітамінів.
- Аби огірки довше залишалися свіжими, опустіть їх у воду на три чверті хвостиками вниз. Воду міняйте щодня.
- Петрушку, кріп та іншу зелень можна зберігати нарізаними кілька днів у щільно закритому посуді. При цьому і зелень, і посуд мають бути сухими.
- Зів’яла зелень кропу, петрушки, селери знову стане свіжою, якщо покласти її у воду з оцтом.
- Аби знизити вміст нітратів коли готуєте салат із свіжих овочів треба: огірки очистити від шкірки і відрізати хвостики, у буряків зрізати верхню і нижню частини коренеплодів, капусту очистити від верхніх листків і вирізати качан, у патисона зрізати верхню частину, що прилягає до плодоніжки, у кабачка очистити шкірку.
Цікаві факти про салати
А зараз деякі корисні поради як зробити свіжі овочі смачнішими, або замінити одні інгредієнти на інші.
- Салати, приготовлені задовго до подачі на стіл, втрачають смак і вітаміни. Солити салат і засмачувати сметаною або майонезом треба в останній момент.
- Картоплю для салату варіть у воді з невеликою кількістю оцту — у цьому разі вона не потемніє.
- Влітку для засмачування різних овочевих салатів замість оцту та лимонного соку корисно використовувати капустяний розсіл.
Якщо хочете мати заправку без майонезу, візьміть лимонний сік, додайте цукор, приблизно 0,5 ч. л. на об’єм соку, видушеного з одного лимона, розмішайте і влийте у суміш олію без запаху. Олію додавайте тонкою цівкою, весь час помішуючи.
Смакуйте свіжі овочі на здоров’я!
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.