Капуста — загальновідома городня культура. Тому зараз під нашим уважним прицілом будуть лікувальні властивості капусти. Лікарською сировиною є свіже листя і сік. Калорійність її невелика.

Лікувальні властивості капусти, свіжий сік капусти, капуста квашена

Лікувальні властивості капусти

Особлива цінність капусти як рослини, що містить вітамін C, зумовлена наявністю в ній третьої форми аскорбінової кислоти (індольно-зв’язаної), яка називається аскорбігеном. Аскорбіген є найстійкішим видом вітаміну C. Відомо, що інші форми вітаміну C легко руйнуються при подрібненні і переробці капусти, в той час, як індольно-зв’язана форма дуже стійка і може зберігатися більше року. Це особливо цінне зимової пори. З’ясовано, що аскорбігену в капусті міститься у 50 разів більше, ніж у сирій картоплі.

У народній медицині лікувальні властивості капусти використовуються із давніх часів. Уживання сирої або квашеної капусти значно підвищує апетит, посилює і регулює секреторну діяльність шлунку і кишечнику. Капуста квашена або сира є відмінним засобом проти цинги і хронічної диспепсії.

Зовнішньо кашку із листя капусти, змішану з яєчним білком, прикладають до гнійних ран, виразок, опіків, що сприяє їх швидшому загоюванню.

Подрібнене листя, зварене в молоці, змішують з висівками і прикладають до шкіри при золотусі, мокрій екземі.

Свіжий сік капусти

У соку білоголової капусти відкрита особлива речовина, яка має назву вітамін U, або противиразкового фактору. Вітамін U виявляє специфічну дію безпосередньо на слизову оболонку шлунку, викликаючи ліквідацію виразкового процесу — головним чином у хворих з нормальною і зниженою кислотністю.

Свіжий сік капусти

Свіжий сік капусти часто зцілює людину від виразки шлунку або дванадцятипалої кишки не гірше, ніж операція.

Цілющий капустяний сік легко приготувати і в домашніх умовах. Для цього капусту необхідно швидко два рази пропустити через м’ясорубку або ретельно порубати, а здрібнену масу відтиснути через марлю. Такий сік слід пити підігрітим по повній склянці чотири рази на день. Краще для приготування свіжого соку використовувати соковижималку. Курс лікування — чотири-шість тижнів. Зберігати сік потрібно в прохолодному місці, у щільно закритому посуді не більше 1-2 діб. Після цього терміну втрачаються лікувальні властивості соку капусти.

Соком свіжої капусти, змішаним із цукром, лікують катари верхніх дихальних шляхів (при цьому відзначається відхаркувальний ефект, зменшується дертя в горлі і хворобливість верхніх дихальних шляхів), а також використовується він для протверезіння після вживання алкоголю. Народна медицина рекомендує пити капустяний сік при жовтусі і хворобах селезінки.

Свіжий кип’ячений сік, розведений теплою кип’яченою водою, використовують для полоскання при запальних процесах ротової порожнини.

Капуста нешкідлива, тому зазвичай разові дози вживання соку або розсолу становлять від половини до двох склянок за прийом.

Кислу капусту, вірніше розсіл з неї, вживають усередину при геморої, особливо якщо захворювання супроводжується запором і сильною кровотечею, при диспепсії, простому запорі, хворобах печінки.

Ось такі лікувальні властивості капусти.

Поділитись: